Folklórní soubor Haná Velká Bystřice


Kanafaska

Vedoucí souboru: Ing. Vít Langer
Kontakt: vit.langerZavinaccentrum.cz
Rok založení: 2004

Zkouška souboru je každý pátek od 16:30 v kulturním domě Nadační ve Velké Bystřici.

Kanafaska vznikla na začátku roku 2004 a první půlrok své existence se věnovala pouze tancům jihoamerického Country. První hanácké pásmo děti představily na Lidovém roku 2004 a už za deset měsíců slavily úspěch na celostátní přehlídce dětských souborů v Jihlavě. Přitom kromě několika děvčat, která do Kanafasky přešla z věkově mladšího souboru Krušpánek, byli ostatní členové souboru folklorními „nováčky“. V současné době v souboru tančí část zakládajících členů, kteří se souborem dospěli.

Soubor vystupuje pravidelně ve Velké Bystřici na festivalu Lidový rok, Štěpánském koledování a účastní se masopustní obchůzky. Spolupracuje také na dalších akcích pořádaných ve Velké Bystřici.

Představil se ve Slovinsku, v Polsku na „Českém dni“ v Krakowě a na mezinárodním festivalu „Z daleka i z blizka“ v Czenstochove a na velkém mezinárodním festivalu v Rakousku, kterého se zúčastnily soubory z třiadvaceti zemí Evropy. Do Rakouska se soubor podíval znovu v roce 2008 a 2012, konkrétně do městečka Pöls na festival pořádaný mezinárodní folklórní organizací C.I.O.F.F.

Soubor má vlastní cimbálovou muziku, primáškou je Marie Štouračová, pásma pro děti choreograficky připravují Lenka a Vít Langerovi a nacvičují pod vedením Víta Langera.Repertoár souboru
Top info@souborhana.com
design&webmaster: Vít Langer

Friendly web sites: MS band | Žaluzie Hajný | Fantajm band | Pálenice Ořechovka | FS Lipka